Najmniejsze i najlżejsze termowizory z serii TILO

TILO (Thermal Imaging Light Optic) to skrót oznaczający lekką optykę wizji termicznej. Nie tylko jest najmniejsza (4-5,8 cm) i najlżejsza (100-130 gram), ale zawiera równocześnie zintegrowane wysokowydajne źródło światła LED.  Obecnie nie posiada konkurenta, łącząc wysoki poziom techniczny z niewielkimi rozmiarami.

TILO zostały zaprojektowane od początku jako urządzenie instalowane na głowie, czy to na hełmie, czy na specjalnym noszaku. W takim przypadku obie ręce pozostają swobodne, ale system jakością można porównać do większych termowizorów ręcznych.

Najnowszy produkt z serii czyli TILO-6 oferuje rozdzielczość sensora 640x512 pikseli (TILO 3 zaś 320x256 pikseli).

Porównując serię TILO z innymi komercyjnie dostępnymi urządzeniami prosimy o zwrócenie uwagi na czułość i rozróżnialność temperatur obserwowanych obiektów. Konkurencja oferuje czułość rzędu 50mK (miliKalwinów) lub w ogóle nie podaje tej danej, gdy tymczasem TILO są dostępne z czułością 40mK. Oznacza to, że urządzenie TILO rozpoznaje i wizualizuje różnice mniejsze niż 0.04°C.
Jest to szczególnie przydatne w niesprzyjających warunkach pogodowych, np. podczas poszukiwań osób zaginionych w trakcie intensywnych opadów deszczu.

Pobierz katalog produktów Andres, w tym serii TILO, w języku angielskim.

Początek strony